Bezpłatny webinar dla rodziców z Ukrainy "UZALEŻNIENIE OD INTERNETU U DZIECI I MŁODZIEŻY: PRAKTYCZNE PORADY DLA RODZICÓW OD PSYCHOLOGA"

 Zapraszamy ukraińskich rodziców mieszkających w Polsce na  bezpłatny webinarium online z amerykańskim psychologiem i doradcą behawioralnym Michaelem Shelbym na temat profilaktyki i leczenia uzależnienia od Internetu.

Michael Shelby ma ukraińskie korzenie, więc chce wspierać Ukraińców dotkniętych wojną i migrantów. Michael Shelby posiada tytuł magistra psychologii i wieloletnie doświadczenie w łączeniu terapii opartych na dowodach z najnowszymi osiągnięciami psychologii i medycyny, w tym metod modyfikacji zachowania, takich jak terapia poznawczo-behawioralna (CBT) i dialektyczna terapia behawioralna (DBT). Jego specjalizacja obejmuje nadużywanie substancji i uzależnienia behawioralne.

Michael Shelby współpracuje z dr Davidem Greenfieldem od 16 lat jako badacz i specjalny doradca w Centrum Uzależnienia od Internetu i Technologii w West Hartford w stanie Connecticut. W Centrum leczy pacjentów z całych Stanów Zjednoczonych z problemów związanych z grami wideo, uzależnieniem od technologii i jej nadużywaniem. Michael Shelby oferuje innowacyjne podejście do leczenia uzależnienia od technologii, które może obejmować problemy z grami komputerowymi, hazardem online, kompulsywnymi zakupami, pornografią i „bezmyślnym surfowaniem”.

Przeczytaj więcej o Michaelu Shelbym:

Centrum uzależnienia od technologii (TAC)

https://technologyaddictioncenter.com/about/

 Data: 11.11.2023 godz. 17.00

Czas trwania:  1 godzina 30 minut (do dwóch godzin)

Język komunikacyjny: rosyjski.

Internet coraz częściej wysuwa się na pierwszy plan w naszym życiu, a wiele osób zadaje sobie pytanie, czy moje dziecko jest uzależnione od Internetu i gadżetów, które je otaczają. Ostatnio uzależnienie to jest coraz częściej obserwowane u dzieci, zwłaszcza nastolatków i uczniów.

Rodzice powinni zwrócić uwagę na liczby i fakty oparte na badaniach naukowych:

78% ukraińskich dzieci w wieku powyżej 6 lat korzysta z Internetu;

24% rodziców nie wie, że ich dzieci korzystają z Internetu za pośrednictwem telefonów komórkowych;

9% rodziców nie podejrzewa, że ich dzieci korzystają z Internetu za pośrednictwem telefonów komórkowych rodziców;

8% rodziców nie wie, że ich dzieci uczęszczają do klubów internetowych;

27% dzieci przyznało, że kontaktowali się z nimi nieznajomi w Internecie, a jedna trzecia z nich nawiązała kontakt;

28% wysłało zdjęcia do wirtualnych znajomych;

7% udostępniło informacje o swojej rodzinie online.

Uzależnienie od Internetu jest jednym z rodzajów zachowań uzależniających, obok uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu itp. W przeciwieństwie do uzależnienia od alkoholu i narkotyków, uzależnienie od Internetu jest całkowicie zawarte w sferze psychicznej. Uzależnienie od Internetu ma przyczyny społeczne, więc nie ma sensu przekonywać uzależnionych od Internetu nastolatków lub młodych ludzi, że ich obsesyjne objawy są bez znaczenia.

Młodzi ludzie cierpiący na uzależnienie od komputera tracą zdolność do budowania relacji ze społeczeństwem, płcią przeciwną, mają słaby kontakt z dużymi grupami ludzi oraz trudności w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi. Osoby uzależnione od Internetu często czują się samotne, brakuje im zrozumienia ze strony bliskich, doświadczają napięcia emocjonalnego i niepokoju. Środowisko internetowe służy jako środek ucieczki i samoobrony przed stresującymi sytuacjami, złym nastrojem, nieumiejętnością wyrażania emocji itp.

Z reguły uzależnienie od Internetu pojawia się w latach szkolnych, a jego szczyt przypada na lata studenckie, kiedy istnieje potrzeba podejmowania niezależnych decyzji.

Podczas webinariumа poruszone zostaną następujące kwestie:

  • Problem uzależnienia od Internetu.
  • Rodzaje uzależnienia od Internetu.
  • Przyczyny uzależnienia od hazardu.
  • Etapy rozwoju uzależnienia od Internetu.
  • Objawy uzależnienia od Internetu.
  • Uzależnienie od hazardu i jego przejawy.
  • Zapobieganie uzależnieniu od Internetu i sposoby na pozbycie się go.
  • Leczenie uzależnienia od Internetu.

Podczas webinariumа rodzice będą mogli zadawać pytania i uzyskać skuteczne porady na temat tego, jak pomóc swoim dzieciom zachować zdrową równowagę między korzystaniem z Internetu a innymi czynnościami, a także na temat leczenia uzależnień.

Aby się zarejestrować,  należy przesłać swoje imię, nazwisko,  e-mail na adres dlaukrainy@eofwca.pl Link do spotkania zostanie wysłany na podany adres e-mail przed webinarem.

 

 
Translate »