Cykl bezpłatnych warsztatów programistycznych dla imigrantów z Ukrainy w Polsce

Z początkiem stycznia odbądą się kursy online podczas których uczestnicy poznają tajniki programowania, tworzenia stron internetowych, podstawy UX/UI Design.

Szkolenia dedykowane są ukraińskim imigrantom mieszkającym w Polsce i zainteresowanym zdobyciem praktycznej wiedzy od doświadczonych specjalistów IT. Dzięki współpracy Akademii IT „STUDENTO” i Fundacji Na Zakręcie w ramach projektu #dlaUkrainy warsztaty są całkowicie bezpłatne.

Propozycja to szkolenia:

1. Kurs mistrzowski „Python”

2. Kurs mistrzowski  „Subtelności UX/UI Design”

O szczegółach każdego z nich w informacjach poniżej.

Akademiа IT „STUDENTO” – to miejsce, w którym odkrywane są talenty oraz niesiona pomoc dzieciom i dorosłym by stać się częścią świata IT. Kursy programowania online na platformie Akademii IT „STUDENTO” są idealne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oferuje ona szeroką game kursów, od podstawowych do zaawansowanych, w tym Java, Web Development, UX/UI Design, C#, Roblox Studio i wiele innych. Zespół Akademii koncentruje się na dostarczaniu kursów IT dla nastolatków, młodych dorosłych i dorosłych, aby przygotować ich do przyszłej kariery w świecie technologii.

Specjalizacje: Szkolenia z Python, JavaScript, C#, C++, TypeScript, Java, a także UI/UX design i Webflow. Na dzień 1.11.2023 Akademia IT Studento przeszkoliła  ponad 250 studentów.

Kurs mistrzowski „Python” prowadzony przez Akademii IT „STUDENTO”

👩‍🎨 „Studento” zaprasza na ekscytujący kurs mistrzowski, podczas którego dowiesz się, dlaczego Python jest tak popularny w świecie IT i nauczysz się tworzyć własne strony internetowe na Django i boty Telegram, a także będziesz miał okazję stworzyć swój pierwszy projekt oprogramowania.

Data: 9 stycznia 2024 godz.11:00 czasu polskiego

Miejsce: Online, Zoom

Dla kogo: ukraińscy migranci w wieku od 12 lat mieszkający w Polsce i zainteresowani zdobyciem praktycznej wiedzy od doświadczonych specjalistów IT.

Język kursu: ukraiński

Mentor kursu Python: Oleksandr Nikoliak. Oleksandr jest Middle Full-Stack Engineerem w Crunch z dużym doświadczeniem w pracy z klientami ze Stanów Zjednoczonych. Oleksandr i jego zespół specjalizują się w tworzeniu aplikacji, które poprawiają doświadczenia pracowników służby zdrowia i pacjentów przy użyciu technologii takich jak Python, Fast API i Svelte. Od dwóch lat uczy programowania nastolatków w wieku od 11 do 18 lat. Dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy pomaga uczniom nie tylko nauczyć się kodować, ale także dostosować się do szybko zmieniającego się świata IT.

Co czeka Cię na warsztatach:

– Ty i Twoje dziecko dowiecie się, dlaczego Python jest tak popularny w świecie IT.

– Nauczymy Cię tworzyć własne strony internetowe Django i boty Telegram.

– Będziesz miał okazję stworzyć swój pierwszy projekt programistyczny.

– Odpowiedzi na pytania podczas sesji Q&A.

– Indywidualne konsultacje z mentorami w celu określenia ścieżki studiów w IT.

👩‍💻 Przygotowanie do zajęć:

– Zainstaluj VsCode: https://code.visualstudio.com/download

– Pobierz Python: https://www.python.org/downloads/

Wypełnij formularz rejestracyjny i dołącz do nas, aby odkryć swoje umiejętności i zrobić pierwszy krok w świat Pythona ze Studento!

Rejestracja: https://forms.gle/sMVcmzm8wfcQKqyx8

Kurs mistrzowski  „Subtelności UX/UI Design” prowadzony przez Akademii IT „STUDENTO” 🎨

👩‍🎨 «Studento» zaprasza na ekscytujący kurs mistrzowski, podczas którego poznasz zawiłości UX/UI Design i opanujesz narzędzia Figma! To wyjątkowa okazja, aby zrozumieć podstawy projektowania i nauczyć się tworzyć atrakcyjne rozwiązania wizualne. Nasz masterclass to nie tylko teoria, ale i praktyka!

Data: 12  stycznia 2024 godz. 12:00 czasu polskiego

Format: Online  Zoom

Dla kogo: ukraińscy migranci w wieku od 12 lat mieszkający w Polsce i zainteresowani zdobyciem praktycznej wiedzy od doświadczonych specjalistów IT.

Język szkolenia: ukraiński

Mentor kursu mistrzowskiego na temat projektowania UX\UI: Jewhenija Kultygina. Evgeniya Kultygina jest profesjonalistką w dziedzinie projektowania stron internetowych i UX/UI, która zajmuje stanowisko Middle Web Designer w SaleRow Software. Dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom zawodowym Evgeniya jest kluczowym mentorem w Studento IT Academy, gdzie uczy uczniów w wieku od 12 lat i dorosłych podstaw projektowania stron internetowych i UX/UI. Specjalizując się w Figmie, jednej z wiodących platform w branży projektowej, Yevheniia przekazuje swoją wiedzę i umiejętności uczniom, pomagając im uwolnić ich kreatywność.

Co czeka na Ciebie podczas kursu mistrzowskiego?

– Wprowadzenie do podstaw UX/UI Design i jego znaczenia we współczesnym IT.

– Praktyczne doświadczenie w pracy z Figma, jednym z najpopularniejszych narzędzi dla projektantów.

– Przegląd perspektyw kariery i wynagrodzeń dla projektantów w Europie i na Ukrainie.

– Wskazówki od doświadczonych projektantów dotyczące nauki i rozwoju w tej dziedzinie.

Nasze warsztaty to nie tylko teoria, ale także praktyka. Wspólnie zaprojektujemy pierwszą stronę noworocznej witryny internetowej przy użyciu Figmy. Takie podejście pozwoli każdemu uczestnikowi zobaczyć proces rozwoju projektu od pomysłu do wdrożenia.

Dowiesz się, jak wygląda praca projektanta UX/UI, jaka jest jego rola w zespole programistów oraz jakie umiejętności i wiedza są wymagane do udanej kariery.

🌐 Wypełnij formularz rejestracyjny i dołącz do nas, aby uwolnić swoją kreatywność i zrobić pierwszy krok w świat projektowania UX/UI ze Studento!

Formularz rejestracyjny: https://forms.gle/sMVcmzm8wfcQKqyx8

Strona internetowa:

Akademia IT „STUDENTO” https://www.studento.com.ua/

na Instagramie https://www.instagram.com/studento.it.academy/

na Facebooku https://www.facebook.com/studento.it.academy.

W przypadku pytań i konsultacji prosimy o kontakt: +380938329600, +48 796 639 748.

 

 
Translate »