Portal informacyjny Ukrainian in Poland - stworzony, aby pomóc Ukraińcom w Polsce

Miło nam poinformować, że naszym partnerem medialnym jest Portal informacyjny Ukrainian in Poland.

Portal informacyjny został powołany do życia, aby pomagać Ukraińcom w Polsce. Projekt pojawił się niemal natychmiast po tym, jak 24 lutego 2022 roku armia rosyjska rozpoczęła pełnowymiarową agresję na terytorium Ukrainy, a setki tysięcy Ukraińców – głównie dzieci, kobiet i osób starszych – zaczęło przekraczać granicę ukraińsko-polską, aby uciec przed wojną.

Opuściwszy w pośpiechu swoje domy i szukając schronienia w obcym kraju, przesiedleńcy pozostawali całkowicie zdezorientowani. I choć strona polska była natychmiast gotowa do udzielenia pomocy uchodźcom, migranci po prostu nie wiedzieli, gdzie jej szukać, bo w przestrzeni informacyjnej – podobnie jak na dworcach – panował chaos. Trudno było znaleźć wiarygodne źródło, w którym wszystkie przydatne dla Ukraińców informacje byłyby pod ręką. Tak powstał pomysł stworzenia strony, która stałby się pewnym i zaufanym przewodnikiem dla obywateli Ukrainy w Polsce, pomagając im w jak najszybszym i komfortowym przystosowaniu się do życia w nieznanej i nietypowej przestrzeni prawnej, społecznej i mental, kulturne.

Dlatego główną misją portalu Ukrainian in Poland jest dostarczanie aktualnych, wyczerpujących i prawdziwych informacji dotyczących pobytu Ukraińców w Polsce. Na stronie można przede wszystkim znaleźć:

  • najnowsze informacje o zmianach w polskim i ukraińskim ustawodawstwie dotyczących statusu i praw osób wewnętrznie przesiedlonych;
  • terminowe i szczegółowe informacje o pomocy finansowej i innej oferowanej obywatelom Ukrainy w Polsce;
  • przydatne porady, które mogą ułatwić pobyt migrantów przymusowych w Polsce;
  • informacje o ciekawych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych w kraju.

Wszystkie artykuły na portalu są dostępne w języku ukraińskim, rosyjskim i polskim, tak aby każdy (zarówno Ukraińcy, jak i Polacy pomagający migrantom), niezależnie od języka komunikacji, mógł znaleźć i otrzymać najważniejsze gotaj.

Aby być jak najbliżej czytelników, portal można znaleźć wszystkich najpopularniejszych komunikatorach i serwisach społecznościowych: Telegram , Facebook , Instagram , Tik-Tok .

Translate »