Bezpłatne szkolenie dla ukraińskich psychologów z Trójmiasta "Wykorzystanie narzędzia iFightDepression w praktyce psychologa"

Dzięki wsparciu Fundacji Na Zakręcie, Spilno Gdynia  22 września 2023 r. o godz. 16.00 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla ukraińskich psychologów z Trójmiasta „Wykorzystanie narzędzia iFightDepression w praktyce psychologów” z udziałem Piotra Toczyskiego.


Prowadzący wydarzenie: dr Piotr Toczyski jest psychologiem, certyfikowanym superwizorem rocznego stażu psychologów, który certyfikuje wykonywanie zawodu psychologa według standardu Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Psychologicznych EFPA. Sprowadził do Polski metodę czteropoziomowego modelu interwencji w profilaktyce i pomocy psychologicznej oraz narzędzie iFightDepression®, które wykorzystuje również w swojej praktyce. Pracuje krótkoterminowo: z osobami, które poszukują kierunku własnego rozwoju i przechodzą kryzys. Jest również dyrektorem Programu Wsparcia Zdrowia Psychicznego Uchodźców z Ukrainy (MESUR) w Polsce.


Narzędzie iFightDepression z katalogu najlepszych praktyk Komisji Europejskiej to internetowy program samokontroli dla osób z łagodną depresją. Jest on bezpłatny i ma na celu pomóc ludziom w samodzielnym radzeniu sobie z objawami depresji i promowaniu powrotu do zdrowia.

Narzędzie zostało zaprojektowane do samodzielnego użytku, ale powinno być używane przy wsparciu wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia (lekarza rodzinnego lub specjalisty ds. zdrowia psychicznego). Dostęp do niego może uzyskać psycholog, psychoterapeuta, lekarz, specjalista ds. interwencji kryzysowej lub asystent ds. powrotu do zdrowia.

Szkolenie jest wspierane przez inicjatywę „Wsparcie interwencyjne dla ukraińskich psychologów/psychoterapeutów z Trójmiasta” projektu Resource. Projekt Resource jest dobrowolną, bezpłatną, społecznie użyteczną działalnością psychologów/psychoterapeutów Trójmiasta (Gdańsk-Gdynia-Sopot), mającą na celu rozwiązywanie lub łagodzenie problemów społecznych ukraińskich psychologów/psychoterapeutów pracujących z migrantami.

Spotkania odbyły się przy wsparciu:

Fundacja Na Zakręcie
Spilno Gdynia

Szczegóły dotyczące projektu

FightDepression
 

 

 
Translate »