Spotkania z amerykańskimi aktorami Actor's Group dla Ukraińców w Polsce

Przez cały sierpień odbywały się seminaria szkoleniowe z inicjatywy wolontariackiej Studio Actor’s Group.  

Podczas szkoleń Ukraińcy mają okazję ustabilizować swój stan emocjonalny i nauczyć się nowych umiejętności aktorskich. Trenerami są amerykańscy aktorzy Burgess Jenkins i Stanislav Portnov, którzy wykorzystują siłę sztuki, aby pomóc im zanurzyć się we wspaniałym świecie kina. Spotkania z aktorami są niezwykle pomysłowe – Ukraińcy, którzy ucierpieli podczas wojny, mają okazję komunikować się z podobnie myślącymi ludźmi, poznawać się nawzajem, wyrażać siebie i motywować się do dalszych kroków adaptacyjnych.

Czterotygodniowy program zanurza Ukraińców w sztuce aktorstwa filmowego, wyposażając ich w umiejętności dalszego rozwijania tego rzemiosła jako hobby lub zawodowo. Z pomocą teorii można nauczyć się
podstawowe koncepcje aktorstwa, jak uzyskać dostęp do różnych przestrzeni emocjonalnych i jak działać autentycznie. Podczas improwizacji uczestnicy mają możliwość zastosowania teorię w praktyce poprzez ćwiczenia improwizacyjne, które koncentrują się na emocjach.

Fundacja Na Zakręcie jest zaangażowana w rozwój międzysektorowych modeli pomocy ukraińskim migrantom. Partnerstwa międzysektorowe (сross-sectoral partnerships)  tworzą wartość dodaną dla społeczeństwa, umożliwiając zaangażowanym stronom łączenie swoich możliwości w celu osiągnięcia wyników, których nie byłyby w stanie osiągnąć w pojedynkę. W węższym znaczeniu, partnerstwa międzysektorowe są również skutecznym sposobem na poprawę wyników organizacji publicznych lub charytatywnych. Oprócz wsparcia materialnego, takie partnerstwa przynoszą inne korzyści dla trzeciego sektora, takie jak rozwijanie potencjału zespołu lub ulepszanie programów organizacji.

Cykl bezpłatnych warsztatów aktorskich dla ukraińskich migrantów mieszkających obecnie w Polsce realizowanych przez
studio Actor’s Group przy wsparciu partnerów w Polsce:

Fundacja Na Zakręcie
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
Konsulat Kultury | Gdyńskie Centrum Kultur
Translate »