Webinar "UZALEŻNIENIE OD INTERNETU U DZIECI I MŁODZIEŻY: PRAKTYCZNE PORADY DLA RODZICÓW OD PSYCHOLOGA"

W ramach projektu #dlaUkrainy Fundacja dla Zakręcia zorganizowała bezpłatne webinarium online „UZALEŻNIENIE OD INTERNETU U DZIECI I MŁODZIEŻY: PRAKTYCZNE PORADY DLA RODZICÓW OD PSYCHOLOGA” dla ukraińskich rodziców mieszkających w Polsce, z udziałem amerykańskiego psychologa i konsultanta behawioralnego Michaela Shelby.

Michael Shelby, założyciel Technology Addiction Centre (TAC), posiada tytuł magistra psychologii North Central University. Jego specjalizacje obejmują uzależnienie od technologii, nadużywanie substancji i behawioralne kwestie zdrowotne. Michael Shelby ma za sobą 30-letnią karierę w branży technologicznej, dzięki czemu jest biegły w instalowaniu, konfigurowaniu i monitorowaniu odpowiednich blokad treści na komputerach, sieciach domowych i urządzeniach elektronicznych pacjentów.

Jako wiodący ekspert w tej dziedzinie, Michael Shelby pojawił się w CNN, MSNBC, The Today Show i iHeart Radio. Stworzył również i opublikował programy dotyczące uzależnień dla lokalnych szkół średnich w swoim rodzinnym mieście West Hartford w stanie Connecticut.

Rodzice poznali odpowiedzi na nurtujące ich pytania:

Pojęcie „screen time”
dane statystyczne
problem uzależnienia od Internetu
przyczyny uzależnienia
etapy rozwoju uzależnienia od Internetu.
zapobieganie uzależnieniu od Internetu
wskazówki dotyczące wychowywania nastolatków

Nagranie webinarium może być wykorzystane w szkołach przez psychologów i pedagogów społecznych do profilaktyki problemu uzależnienia od Internetu z powołaniem się na autora Michaela Shelby’ego.

Przeczytaj więcej o Michaelu Shelbym:

Centrum uzależnienia od technologii (TAC)

https://technologyaddictioncenter.com/about/

 

 
Translate »