BAJKI DLA DZIECI

Wyselekcjonowane pozycje, które dzięki odpowiedniej formie przygotowania pozwolą zrozumieć maluchom co dzieje się wokół nich. Dzieci odczuwają sytuacje, emocje silniej niż dorośli. Jednocześnie nie wszystko jest dla nich zrozumiała. Często słowa niewiele tłumaczą. Choć i tutaj trudno znaleźć odpowiednie by z nimi rozmawiać. Niech nasze propozycje będą pomocą w komunikacji z najmłodszymi. 

„PODRÓŻ KOTA TIMKO”.

Interaktywna bajka psychoterapeutyczna dla dzieci w wieku 3-6 lat, którzy musieli opuścić swój dom w związku z akcją wojskową 
>>przeczytaj<<

"MAŁY, ODWAŻNY KRÓLIK."

Milena Kamińska MAŁY ODWAŻNY KRÓLIK – czy znajdziemy nowy dom?

>>przeczytaj<<

"OLYA, BORYSKO I ICH PRZYJACIELE"

Olei i Boryska to Ukraińskie dzieci, inne dzieci z Ukrainy będą się uśmiechać i czuć bezpiecznie gdy ich poznają. Świat od razu stanie się trochę lepszy.

>>przeczytaj<<

JESTEś BOHATEREM

Alicja Safarzyńska-Płatos. Bajka psychoterapeutyczna dla dzieci  o tym, jak Mama nauczyła Mysz bawić się we własnej wyobraźni.
>>przeczytaj<<

"BOGATEROWIE TEZ PLACZA"

Alicja Safarzyńska-Płatos. Bajka psychoterapeutyczna  o Myszce, która nauczyła się być dzielna, pokonując różne przeszkody.

>>przeczytaj<<

"ROZMOWY BOHATEROW"

Alicja Safarzyńska-Płatos. Jak mała myszka nauczyła swojego przyjaciela języka polskiego.

>>przeczytaj<<

KSIĄŻKI ELEKTRONICZNE - WYDAWNICTWO STARY LEW

Pod linkiem „Wydawnictwo Stary Lev” znajdziesz książki w języku ukraińskim dla dzieci w różnym wieku. Wydawnictwo przyjmuje zamówienia internetowe i dostarcza książki do działających oddziałów Nowej Poczty na Ukrainie, a także wysyła książki za granicę. 
>>przeczytaj<<

KOMIKS „SUPER DRUŻYNA PRZECIW MINOM”

Przygody drużyny superbohaterów, którzy uczą dzieci zasad bezpiecznego zachowania. Komiks  został opracowany przez UNICEF, Państwową Służbę Ratunkową Ukrainy, Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy, który został opracowany wspólnie z ilustratorami i psychologami dziecięcymi. >>przeczytaj<<

"PAN KOTSKI, MIRA I MORZE"

Łuszczewska, Oksana
Mira marzy o morzu, ale jest tak daleko! Pewnego dnia przychodzi do niej niezwykły gość i Mira wyrusza w niesamowitą podróż.  Książka  w języku ukraińskim i angielskim opowiada o przyjaźni і marzenia, a także konieczność dokonywania wyborów w trudnych sytuacjach życiowych.

>>przeczytaj<<

"PATRON - PIES RATUNKOWY"

Redakcja „Latarni Magicznej” – pierwszego interaktywnego magazynu dla dzieci, przygotowała  patriotyczny numer o Ukrainie, w którym znalazła się bajka. Opowieść o niesamowitym psie Patronie, który stał się prawdziwym symbolem walki z rosyjskimi minami, które nie zdołają podważyć wiary Ukraińców w zwycięstwo.
>>przeczytaj<<

„MOTYL UCZY SIĘ ŻYCIA”

Bajka Jurija Winnychuka o zabawnych przygodach dwóch znanych nam już bohaterów – Hopli i Pipli. Do ogrodu, gdzie spoczywały jaja szałwii, przyleciał wielki motyl. Dopiero się urodził i postanowił jak najszybciej nauczyć się życia, bo jest jednodniowym motylem. Czy znaleźli odpowiedzi na pytania motyla i jakie przygody spotkały ich później, dowiecie się z książki słynnego Ukraińca pisarz. >>przeczytaj<<

"365 BAJEK NA NOC"

„Ukraiński Instytut Książki” i serwis medialny MEGOGO rozpoczęły ogólnoukraińską kampanię „365 bajek na noc”. Każdemu opowiadaniu na kanale YouTube UIC towarzyszą jasne animowane ilustracje, teksty z odpowiednimi akcentami do prawidłowego czytania na głos oraz zadania rozwojowe dla dzieci opracowane przez metodyka.
>>przeczytaj<<

Translate »